Kabine değişiyor mu?

Kabine değişiyor mu?

Kabine değişiyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son grup toplantısında yaptığı konuşma, gazeteci Fatih Altaylı tarafından değerlendirildi.

Altaylı, Erdoğan'ın "Bitti demeden hiçbir şey bitmez" sözlerine atıfta bulunarak, bu ifadenin AK Parti içindeki durumu yansıtmadığını belirtti.

Fatih Altaylı, Erdoğan'ın açıklamalarını değerlendirirken, onun sözlerini Fatih Terim'in ünlü sözlerine benzetti. Altaylı'ya göre, Erdoğan'ın ifadeleri milli takım için sarf edilen bir sözü anımsatıyor ancak AK Parti'nin içindeki durum pek de parlak gözükmüyor.

Altaylı, "Bitti demeden bitmez lafı her zaman geçerli değildir" diyerek, Erdoğan'ın optimist tavrının gerçeklikle örtüşmediğini vurguladı. Ona göre, bazen bir şeyin bitmediğini düşünseniz de aslında sona gelmiş olabilirsiniz.

Erdoğan'ın Genel Başkanlığı ve İddialar

Erdoğan'ın genel başkanlığından ayrılacağına dair çıkan iddiaları da değerlendiren Altaylı, bu konuda şüphelerini dile getirdi. Ona göre, Erdoğan kolay kolay görevini bırakmaz çünkü hala elindeki güçten ayrılmak istemiyor.

Altaylı, "Erdoğan bırakmak istese Gül'ün partiye geçmesini engellemezdi" diyerek, Erdoğan'ın siyasi gücü elinde tutmak için çaba harcadığını ifade etti. Ancak yine de, Altaylı Erdoğan'ın gelecekte tarafsız bir cumhurbaşkanı rolüne soyunabileceğini öne sürdü.

Kabine Değişikliği İddiaları

Erdoğan'ın kabinede değişiklik yapabileceği yönündeki iddiaları da yorumlayan Altaylı, bazı bakanlara karşı özellikle kızgınlık olduğunu belirtti. Ancak Altaylı, bu iddiaların kesin olmadığını ve AK Parti'nin eski günlerindeki rasyonel yönetiminin artık olmadığını dile getirdi.

Altaylı'ya göre, AK Parti'nin eski güçlü danışmanları artık yok ve parti eskisi gibi rasyonel bir şekilde yönetilmiyor. Bu durumda, gelecekte neler olacağı belirsiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.