İsteyince oluyormuş taleplere yetişemiyor

İsteyince oluyormuş taleplere yetişemiyor

Güneyler Un Fabrikası, Tarım Bakanlığı ve TMO’nun başlatmış olduğu kampanya şartlarını dikkate alarak 50 kilogram unu 191 TL’ye satışını sürdürüyor.

Güneyler Un Fabrikası, Tarım Bakanlığı ve TMO’nun başlatmış olduğu kampanya şartlarını dikkate alarak 50 kilogram unu 191 TL’ye satışını sürdürüyor. Vatandaşlar tarafından kampanyaya yoğun ilgi olduğunu ifade eden Teoman Güney, kampanyanın Ramazan ayına kadar devam edeceğini söyledi.

Konya’nın Sarayönü ilçesinde 97 yıldır hizmet veren Güneyler Un Fabrikası, Tarım Bakanlığı’nın, Toprak Mamulleri Ofisi‘nin destekleriyle uygun fiyatlarla kaliteli ürünleri vatandaşla buluşturmaya devam ediyor. Güneyler Un Fabrikası, Toprak Mahsulleri Ofisi ile birlikte yürütmüş olduğu kampanyalı ekmeklik un ve pidelik un satışlarını da sürdürüyor. 50 kilogramlık fiyatı 400 lira olan unu 191 liradan satışa sunuyor. Güneyler Un’u ve sektörü Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Güney ile konuştuk.

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

Adım Teoman Güney. 1978 Konya Sarayönü doğumluyum. Yaklaşık 30 yıldır un sektöründe aile şirketimiz olan Güneyler Un Sanayi Yönetim Kurulu Başkanlığını devam ettiriyorum. Bunun yanında lisanslı depoculuk işletmelerini de yapıyoruz. Tarım, hayvancılık gibi uğraşmakta olduğumuz alanlar da var. Ana işimiz un sektörü.

ÜRÜNLERİNİZİ NEREDEN TEMİN EDİYORSUNUZ?

Yüzde 50 oranını Toprak Mahsulleri Ofisi’nden diğer yüzde 50 oranını da sezonu gelince çiftçilerden temin ediyoruz.

ÜRÜNLERİNİZE KARŞI TALEPLER NASIL?

Ürünlerimize karşı talepler gayet güzel. Ekonomik ürünlerimiz de var. Toprak Mamulleri Ofisi‘nin Tarım Bakanlığı’nın desteklemiş olduğu, buğday fiyatına vermiş olduğu destekle beraber çok uygun fiyatlarla kaliteli ürünleri vatandaşla buluşturuyoruz.

PANDEMİ DÖNEMİ SİZİ ETKİLEDİ Mİ?

Pandemi bizi belirgin bir şekilde etkilemedi. Tüketim miktarı belli olduğu için ana gıda maddesi olduğu için arz talepte sorun yaşamadık. Ama ihracat kanalına çalışan müşterilerimizle zaman zaman artı zaman zaman da eksiler yaşadık.

Peki, buğdayda artan fiyatların sebebi nedir?

En büyük sebebi kuraklıktır. Hem Türkiye’de hem de Dünya’da yaşanan kuraklığa bağlı olarak fiyatlar yüzde 100’e yakın arttı.

İNDİRİM KAMPANYANIZ DEVAM EDİYOR MU?

191 TL ile 200 TL aralığında ekmeklik un satışımız şuan da devam ediyor. Toprak Mahsulleri Ofisi’nden Ocak ayında tekrardan yeni bir tahsis aldık. Bu satışımızı biz öncelikle bölgemiz kırsal olduğundan dolayı insanlar kendi ekmeğini evinde yaptığından dolayı perakende un satışında çok fazla şekilde talep var. Bu bölgemize özel bir talep kırsal olmasından kaynaklı. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin vermiş olduğu desteği aldık ve tekrardan 191 TL ile 200 TL arasında satışlarımız devam ediyor.

PEKİ, NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?

İstediğimiz tonajın fazlasını Toprak Mahsulleri Ofisi verdi. Tahmin ediyorum Ramazan Ayı’na kadar devam edebilir.

YENİ SEZON İLE İLGİLİ NELER SÖYLERSİNİZ?

Yaşanan ekonomik sıkıntılar, kuraklıklar ve pandemi üst üste geldiğinden dolayı ülkemizde ve dünyada zor süreçlerle karşı karşıya kaldık. İnşallah bahar ayı ile birlikte bu tür zorluklardan kurtuluruz diye ümit ediyorum. Yeni tahıl sezonu şu anda çok yağışlı, bereketli geçiyor inşallah da bu bereket devam eder. Çok iyi beklentilerimiz var. İnşallah 2022 hasat sezonu ülkemize, vatanımıza hayırlı olur. M. ALİ ÖZFİFAN

devlet-bize-biz-vatandasa-2.jpg

devlet-bize-biz-vatandasa-3.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.