İmam Hatipliler Konya’da buluştu

İmam Hatipliler Konya’da buluştu

Uluslararası İmam Hatip Mezunlar Birliği 3. Uluslararası İmam Hatip Mezunlar Buluşması ve 2. Genel Kurulunu Konya’da gerçekleştirdi. Mohammad Hasan Kabir yeniden başkan oldu.

Uluslararası İmam Hatip Mezunlar Birliği 3. Uluslararası İmam Hatip Mezunlar Buluşması ve 2. Genel Kurulunu Konya’da gerçekleştirdi. Bir otelde gerçekleşen ve divan başkanlığını İki Doğu İki Batı Derneği Başkanı Murat Arslan’ın yaptığı genel kurula, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Adnan Bahçeci, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

“İMAM HATİPLER İSLAM DÜNYASININ KALELERİDİR”

Programın açılışında konuşan Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz, “Her birlikte ümmetiz, bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. Bu söz yaşadığımız şu zamanlar için ümmet coğrafyası ve Türkiye için çok anlamlı. İmam Hatipler özellikle din eğitime dair İslam dünyasının sahih din eğitimi veren kaleleridir. Ümmet olma bilincini, Allah ve Resulüne tabi olmanın öğretildiği kurumlardır. 120 farklı ülkeden öğrencinin eğitim gördüğü uluslararası İmam Hatip okulları da bu bağlamında büyük bir sorumluluk taşıyor” ifadelerini kullandı.

“FAALİYETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

İmam hatiplilik ruhu ve değerlerini yaşayan ve yayan uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olmak vizyonuyla 2018 yılında yola çıktıklarını ifade eden Uluslararası İmam Hatip Mezunlar Birliği (UİHM) Başkanı Mohammad Hasan Kabir ise Uluslararası İmam Hatip Liseleri’nin İmam Hatip eğitiminin verilmesinin yanı sıra, yurt dışından gelen öğrencileri, Türkiye’yle gönül bağı olan kişiler olmaları için teşvik ettiğini söyledi. Kabir, hem ulusal hem de uluslararası anlamda faaliyetlerimize devam edeceklerinin altını çizdi.

“İMAM HATİPLİ OLMAK AYRICALIKTIR”

“İmam Hatipli olmak ayrıcalıktır” diyen AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ise “Bunu her yerde dile getiriyoruz. Sizler de burada aldığınız eğitimi, gittiğiniz yerlerde en iyi şekilde uygularsınız. İmam Hatipleri sadece ülkemizde değil yurt dışına aşmış bir güç olarak görüyoruz” dedi. Siyasetçi nerde hizmet yapılacaksa orada olması gerektiğini ifade eden AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Adnan Bahçeci de “Türkiye’ye baktığınız zaman ülkemizde yüzlerce ülkeden öğrenci eğitim alıyor. Bu bizim için mutluluktur. Hep birlikte dünya mutluluğu için elimizdeki fırsatları değerlendirelim” diye konuştu.

imam-hatipliler-konyada-bulustu-2.jpg

imam-hatipliler-konyada-bulustu-3.jpg

imam-hatipliler-konyada-bulustu-4.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.