Hotamış Türkmen Ocağı Derneği arabaşı gecesi düzenledi

Hotamış Türkmen Ocağı Derneği arabaşı gecesi düzenledi

Hotamış Türkmen Ocağı Derneği, birlik, beraberlik ve kaynaşma adına düzenlenen arabaşı gecesinde bir araya geldi.

Hotamış Türkmen Ocağı Derneği, birlik, beraberlik ve kaynaşma adına düzenlenen arabaşı gecesinde bir araya geldi. Geceye Hotamış Türkmen Ocağı Derneği Başkanı Ramazan Kocabaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Hotamışlılar katıldı. Programda konuşan Hotamış Türkmen Ocağı Derneği Başkanı Ramazan Kocabaş, “2020 yılında bölge muhtarlarıyla beraber kurduğumuz Derneğimizin ilk etkinliği Çanakkale gezisidir. Akabinde pandemi dolayısıyla başka faaliyet veya organizasyon takdir ederseniz ki yapamadık. Şimdi yeni dönemde pandemi etkisinin de sosyal hayatımızda etkisinin ve uygulanan yasakların değişmesinden dolayı Yürütme Kurulu ile beraber çalışmalarımıza tekrardan başladık. Kurduğumuz dernek yapısına sağlık, tarım, eğitim, din hizmetleri, teknik hizmetleri, basın kültür ve gençlik kolları komisyonlarını da oluşturarak başkanları da seçildi” diye konuştu.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Çalışarak beklentileri karşılayacaklarını ifade eden Başkan Kocabaş, “Derneğimiz her gün büyüyerek ilerliyor. Üye kayıtlarımız da başlamıştır. Hem internet ortamında hem de burada bulunan formları doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Hotamış ve havalisi Türkmenleri olarak bölgemizde önce birlik ve beraberliği yardımlaşmayı daha sonra da hizmetler noktasında biz üzerimize düşen çalışmayı yapacağız siz değerli hemşerilerimizde bizlerden desteklerinizi esirgemeyeceksiniz. Programımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, buraya gelip bizleri yalnız bırakmadığınız için başta şahsım ve yönetimim adına şükranlarımı sunuyorum. Sizlerle her daim istişare halinde olacağımızı bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.

“RENKLERİN İÇ İÇE GEÇTİĞİ EBRUYUZ”

‘Kader gayrete aşıktır’ sözünün heyecanlarını en iyi anlatan söz olduğunu ifade eden Hotamış Türkmen Ocağı Derneği Kültür Basın Ve Sosyal İşler Başkanı Ramazan Danış ise “Hotamış Türkmen Ocağı Derneği olarak şunun da bilincindeyiz. Her ne kadar Türk-İ İman diye anılsakta yani bize Türkmen diye anılmamızın İslam’a hizmet eden İmanlı Türkler kelimesi anlamına gelen Türk-İ İman zamanla Türkmen olarak bizlere verilen bir ünvandır. Yaşadığımız bölgede bulunan Dağlı, Yörük ve Kürt kültürlerini ve bu kültürle akrabalık ilişkilerimiz ortak yaşama kültürümüz tüm topluma örnek olmasının yanında İslam da insanların Takva dakika üstündür bilinci ile birleştirici ve bütünleştirici faaliyetlerde bulunmak niyetimizi en iyi anlatan Mozaik değil. Renklerin iç içe geçtiği ebruyuz” şeklinde konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZI POPÜLİZME KURBAN ETMEYECEĞİZ”

“Çocuklarımızın popülist kültüre kurban edilmesinin önüne geçmek hedeflerimiz arasındadır” diyen Danış, “Çocuklarımıza sılayı rahimin ne kadar önemli olduğunu ata topraklarını tanımlarını yöresi ile hemhal olmalarını sağlamaktır. Başarıları ile övündüğümüz bölgemizin evladı Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum seçim zamanı Karapınar’a giderken onu binlerce aracı Ereğli yoluna dizerek karşılayan hemşehrilerimiz Bakanımızın bölgesinde ne kadar sevildiğini Bizlerin istediğimiz zaman nasıl güçlü bir ses verdiğimizin ispatıdır” dedi. Rahmetli Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz’ın vefatıyla herkesi üzdüğünü ifade eden Başkan Kocabaş, Oflaz’ın gönüllerinde büyük yer edindiğini de sözlerine ekledi. Yine PANKOBİRLİK Başkanı seçilen Ramazan Erkoyuncu’nun kendilerine gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

hotamis2-001.jpg

hotamis1-001.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.