“Engelli İhbar Hattı” Faaliyete Geçti

“Engelli İhbar Hattı” Faaliyete Geçti

Konya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlar için örnek bir çalışma başlatıldı. 7/24 engelli vatandaşlarımıza hizmet edecek olan whatsapp ihbar hattı uygulamaya başladı.

Konya il merkezinde yaşayan engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak amacıyla trafik içinde engelli park yerlerine ve engelli rampaları önüne geçişi engelleyecek şekilde park eden araçlara anında müdahale etmek için, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından “Engelleri Kaldırıyoruz” adıyla oluşturulan whatsapp grubu ihbarların anlık ve etkin şekilde değerlendirilmesi sağlayacak.

KONYA EMNİYETİ ENGELLİLER İÇİN WHATSAPP’TA DA 7/24 ONLİNE

Konya İl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalarda il genelinde engellilere özel tertibatlı yaklaşık 12 bin araç bulunuyor. Engelli vatandaşlar, gün içerisinde trafikte yaşadığı aksaklıkları ve mağduriyetleri bu ihbar hattından bildirerek trafik ekiplerine ulaşacak. Engelli park yerlerine park eden araçlar, engelli yürüyüş yoluna park eden araçlar, kaldırımlarda engelli iniş rampalarının ihlalleri gibi durumlar bildirilerek trafik ekiplerince anında müdahale edilecek.

İHBARLAR BU NUMARADAN YAPILABİLECEK

Engelli vatandaşlarımız, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı whatsapp ihbar hattına 0537 569 30 81 numarası üzerinden başvuruda bulunabilirler.

ENGELLİLERE ÖZEL PARK YERLERİ 80 KAMERA İLE İZLENİYOR

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Kent Yönetim Sistemi görevlileri tarafından teknolojinin tüm imkânlarından yararlanılarak cadde, sokak, alan ve parklar 7/24 izleniyor. Alışveriş Merkezleri, hastane ve ana arterlerde bulunan engelli park yerleri 7/24 izlenerek kural ihlali yapan ve engelli park yerlerini ihlal eden sürücüler uyarılıyor. Aracını çekmediği takdirde cezai işlem uygulanıyor.

Kent Yönetim Sistemi, engelli alanı olan bölgelerin kamera sistemlerine uydu üzerinden bağlanarak yaklaşık 80 kamera ile engellilere özel park alanlarının takiplerini gerçekleştiriyor.

Ayrıca Konya İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına, araç park yerlerinin tespiti, kamera ile 7/24 izlenmesine olanak sağlanması, mevcut kameraların işlevselliğinin ve sayısının artırılması “Engelleri Kaldırıyoruz” projesi kapsamında hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.