“Çıraklığını yapmadığın işin ustalığını yapamazsın”

“Çıraklığını yapmadığın işin ustalığını yapamazsın”

Her meslekte olduğu gibi çıraklık ve kalfalığın kendi mesleklerinde de önemli olduğunu vurgulayan Konya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Baranok, “Çıraklığını yapmadığın işin ustalığını yapamazsın” dedi.

Konya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Baranok, gazetemizi ziyaret etti. Başkan Baronok yeni dönemdeki çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Meslekle 1986 yılında özenerek başladığını ifade eden Veli Baranok, ailesinde sektörden kimse olmadığını tamamen kendi isteğiyle başladığını söyledi.

SEÇİME KATILIM BEKLEDİĞİMİZDEN AZ OLDU

Her meslekte olduğu gibi çıraklık ve kalfalığın kendi mesleklerinde de önemli olduğunu vurgulayan Baranok, “4 yılda bir olan seçimlere bütün üyeleri özellikle davet ettik. Seçim sonucunda sizlere 4 sene hizmet verecek olan başkanı seçmek için bulunmalarını istedik. Üyelerimizin bakış açıları karşımda aday yokmuşçasına davranma gibi tutumları oldu. Seçime katılım beklediğimizden az oldu. Geçen seçimde 3 aday varken 768 oy aldık. Bu dönemde 2 adayken 718 oy aldık. Yine üyelerimiz tarafından bu göreve layık görüldüm. Pandemi döneminde esnafımız çok zorluklar yaşadı. Biz de elimizden geleni yapmaya çalıştık” diye konuştu.

BİR NEVİ PSİKOLOJİK TEDAVİYİZ

Pandemi dolayısıyla gerçekleştiremedikleri projeler üzerinde yoğunlaşacaklarının altını çizen Baranok, “Konya’yı temsilen bir şov takımı berberler, kuaförler olarak 2 farklı grup oluşturacağız. Yaz aylarında üyelerimize piknik, panayır havasında kaynaşma açısından güzel bir etkinlik planlıyoruz. Bizim bir dönem TOKİ ile ilgili bir çalışmamız vardı. 7 ay uğraştığımız bir çalışmaydı. Çünkü biz gerçekten de küçük bir esnaf topluluğuyuz. Böyle bir süreçte esnafımızın toplu bir parayla ev alma şansları gerçekten kısıtlı ama dediğim gibi devlet kanalıyla TOKİ ile 7 aylık olan çalışmamızda takılı kaldık. İnşallah bu dönemde bunu da çözeceğiz. Arkadaşlarımızla, fikir alış verişi yaparak konyayı temsilen daha güçlü bir oda haline getireceğiz inşallah. Biz bir nevi psikolojik tedaviyiz aynı zamanda. Gelen müşterilerimizle muhabbet ediyoruz, onları dinliyoruz, yeri gelince dertlerine sırdaş oluyoruz” şeklinde konuştu.

img-0665.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.