Bu kapının ardında iyilik var

Bu kapının ardında iyilik var

Hayrat İnsani Yardım Derneği Konya İyilik Kapısı açıldı.

Hayrat İnsani Yardım Derneği Konya İyilik Kapısı açıldı. Açılışa Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Düz, Hayrat Yardım Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Bölge Temsilcisi Adnan Haydaroğlu, Hayrat Vakfı Konya İl Temsilcisi Müşteba Yıldız ve vatandaşlar katıldı.

Hayrat İnsani Yardım Derneği 2013 yılında Hayrat Vakfı’nın çatısı altında kurulan Türkiye’nin güzide derneklerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Hayrat Yardım Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Bölge Temsilcisi Adnan Haydaroğlu, “2016 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla kamu yararına alan yine 2017 yılında izin almadan yardım toplama belgesine sahip bir dernektir. Yaklaşık 70 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Çoğunlukla ihtiyaç sahibi Afrika, Güney doğu Asya, ve Ortadoğu’da mazlum ve mağdur kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Dünya Kur’an Okuyor projemiz kapsamında yaklaşık bir milyondan fazla Kur’an’ı Kerimi dağıtma imkânı bulduk. Suriye’ye tır yardımlarıyla kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Dünyanın 35 yerinde yetim eğitim merkezleri faaliyetlerimiz devam ediyor. Türkiye içerisinde de İyilik Kapıları adı altında 25.si Konya’da açıyoruz. İyilik Kapısı yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek için kuruldu. Burada gıda, kıyafet, ayakkabı, kırtasiye ihtiyaçlarını ücretsiz giderebilecekler. Bu noktada Konyalı iş adamları, hayırseverler destekleriyle yardım ediyoruz. Yine sınıflarımızda kardeşlerimize değerler eğitimi noktasında yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

“TOPLUM OLARAK VAKIF MEDENİYETİNE SAHİBİZ”

Hayrat Vakfı Konya İl Temsilcisi Müşteba Yıldız ise “Bir iyilik yapmak için ve iyiliğe vesile olmak için geldik. İyi insanlardan güzel işler çıkar. Fıtratı kötülük olan insandan da iyilik ve güzellik namına bir şeyler beklemek hayal olur” ifadelerini kullandı. Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Düz de “Toplum olarak vakıf medeniyetine sahibiz. Bu medeniyetten aldığımız ciddi bir tecrübe ve birikim var. Hayrat Vakfı da bu birikimi iyi değerlendiriyor.” Diye konuştu. Konuşmaların ardından Hayrat İnsani Yardım Derneği Konya İyilik Kapısı’nın açılışı yapıldı.

img-0318.jpg

img-0322.jpg

img-0323.jpg

img-0324.jpg

img-0326.jpg

img-0333.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.