Bölgesel İş Ağları Projesi (BİA) toplantısı Konya’da başladı

Bölgesel İş Ağları Projesi (BİA) toplantısı Konya’da başladı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) üyesi olan federasyonların kapasitesini geliştirmeyi ve sivil toplum bilincini artırmayı yönelik İş Dünyası Federasyonu (MEVLANASİFED) ev sahipliğinde Konya’da başladı.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) üyesi olan federasyonların kapasitesini geliştirmeyi ve sivil toplum bilincini artırmayı ve ortak akıl ile bölgesel kalkınmayı hedefleyen Sivil Toplum Destek Programı III kapsamındaki Bölgesel İş Ağları Projesi (BİA) toplantısı Mevlana Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (MEVLANASİFED) ev sahipliğinde Konya’da başladı. Bir otelde gerçekleşen toplantıya Konya Sanayi Odası Meclis Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, MEVLANASİFED Yönetim Kurulu Başkanı İclal Güliz Arıkoğlu, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyyaz Ünal ve iş insanları katıldı.

HEDEFİMİZ BÖLGESEL KALKINMA

MEVLANASİFED olarak ortak akıl ve vizyon ile 2017 yılında 5 dernek ile birlikte bölgesel kalkınmayı hedefleyerek yola çıktıklarını ifade eden MEVLANASİFED Yönetim Kurulu Başkanı İclal Güliz Arıkoğlu, “Bu amaçlarla şimdiye kadar TURKONFED ile birlikte kent bölge raporunun oluşturulması ve dijital dönüşüm projelerinde bölge paydaşlarımızla birlikte uyum içinde çalıştık. Önümüzdeki günlerde ise genç ve kadın girişimcilerinin önündeki engelleri araştıracağımız bir projeye başlayacağımızı paylaşmak isterim.” Diye konuştu.

YERELDE KALKINMAYI DESTEKLİYOR

Bölgesel iş ağları projesi yerelde kalkınmayı destekleyen ve savunan bir proje olduğunun altını çizen TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyyaz Ünal ise “Güçlü kurum güçlü bölge ve güçlü sivil toplum mottosu ile yolumuza devam ediyoruz. BİA’nın önümüzdeki yıllarda bütün şehirlerdeki devinime katkı sağlayan bir proje olduğunu hep birlikte tecrübe edeceğiz” şeklinde konuştu.

img-0314.jpg

img-0315.jpg

img-0316.jpg

img-0317.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.