Başkan Kavuş'tan Regaib Gecesi mesajı

Başkan Kavuş'tan Regaib Gecesi mesajı

Başkan Mustafa Kavuş, Regaib Gecesi ile ilgili yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Tüm İslam âlemi üç aylar ve Regaib Gecesi ile birlikte rahmet, bereket ve mağfiret iklimine giriyor."

Mübarek üç ayların müjdecisi Regaib Gecesi’nin, İslam dünyasına, mazlum coğrafyalara ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin üç aylarını ve Regaib Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gecenin birlik ve beraberliğimize vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Başkan Mustafa Kavuş, Regaib Gecesi ile ilgili yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Tüm İslam âlemi üç aylar ve Regaib Gecesi ile birlikte rahmet, bereket ve mağfiret iklimine giriyor. Müslümanlar olarak bu manevi mevsime girişimizin habercisi olan Regâib Gecesi’ni büyük bir sevinç ve coşku ile idrak ediyoruz. Efendimiz (S.A.S.), Recep ayına girdiğinde; “Allah’ım, Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur” şeklinde dua etmiş ve bu kutlu zamanın önemine dikkat çekmiştir. Bizleri, bu rahmet ve bereket ayları ile bu ayların müjdecisi Regaib’e bir kez daha ulaştıran Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Manevi bereket dolu böylesi zamanlar samimi bir kalple Allah’a yönelen kulların affedileceğinin ümit edildiği mübarek bir gecelerdir. Manevî diriliş ve ahlakî yükselişimiz için önemli bir fırsat olan bu gece bunların yanısıra bizleri Rabbimize ve birbirimize daha da yaklaştıran, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı artıran müstesna zamanlardır. Üç ayların başlangıcı ve Regaib, tüm bunların yanında şehrimiz için apayrı güzelikleri de ifade eder, Konya’da bambaşka bir coşkuyla kutlanır. Bu büyük sevinç ve coşkunun kıyamete kadar bu topraklarda nesilden nesile devam etmesi duasıyla tüm İslam Alemi’nin ve hemşehrilerimin üç aylarını ve Regaib Gecesi’ni kutluyor, daha nice böylesi rahmet dolu günlerde buluşmayı diliyorum. Bu gecenin ve mübarek üç ayların tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini de Rabbimden niyaz ediyorum.”

2-23kavus.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.