Bakkallar ve Bayiler Odası’nda Göner güven tazeledi

Bakkallar ve Bayiler Odası’nda Göner güven tazeledi

Konya Bakkallar Bayiler ve Kuruyemişçiler Esnaf Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 2 adayın yarıştığı genel kurulda mevcut başkan Feridun Göner yeniden başkanlığa seçildi

Konya Bakkallar Bayiler ve Kuruyemişçiler Esnaf Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı bir otelde gerçekleştirildi. Düzenlenen Genel Kurula Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, KONESOB’a bağlı oda başkanları ile çok sayıda oda üyesi katıldı. Mevcut başkan Feridun Göner ve Berat Poçan’ın yarıştığı seçimlerde Berat Poçan 385 oy alırken, mevcut başkan Feridun Göner 682 oy alarak Konya Bakkallar Bayiler ve Kuruyemişçiler Esnaf Odası başkanlığında güven tazeledi.

‘GÖREVE GELDİĞİMİZ GÜNDEN BERİ ODA ÜYELERİMİZİN YANINDA OLDUK’

Konya Bakkallar Bayiler ve Kuruyemişçiler Esnaf Odası Başkanı ve Başkan Adayı Feridun Göner, göreve geldikleri 2018 yılının şubat ayından bugüne oda üyelerinin her alanda yanında olmaya gayret ettiklerini dikkat çekerek “Biz göreve geldiğimizde odamızın yaklaşık 250 Bin TL borcu vardı. Hamdolsun bu borçları ödedik. Odamızın 1993 model minibüs hizmet aracı, bir de 2012 model makam aracı vardı. Göreve gelir gelmez makam aracı kullanmayacağımız için makam aracını sattık. Eski ve masraflı olan hizmet aracımızı yenilemek ve odamızın masraflarını bir nebze düşürmek için farklı bir yola başvurduk. Kalehan Ecdat Parkında Yönetim Kurulumuzun sponsorluğunda yaklaşık 6 bin kişilik aşureyi üyelerimize ve vatandaşlarımıza ikram ederek hayır dualarını aldık. 2020 yılının mart ayında etkisin gösteren Koronavirüs salgınından etkilenen üyelerimizin yanında olmaya çalıştık. Salgın döneminde virüsten korumak için siperlik ve maske, iş yerlerimizin girişlerine asılması zorunlu olan afişler gibi birçok malzemeyi üyelerimize ücretsiz dağıttık. Odamızın imkanları doğrultusunda iki yılda bir üyelerimize çeşitli hediyelerimiz oldu. 2019 yılı için ay yıldızlı figürlü duvar saati, 2021 yılı içinde de bay, bayan ve oda parfümlerinden oluşan güzel bir hediye setini üyelerimize takdim ettik. Sözlerimden de anlaşılacağı üzere seçimden seçime esnaf ziyareti yapan bir başkan ve yönetim olmadık, olmayacağımızı da gösterdik. Bir firma sponsorluğunda sıra gecesi organizasyonu düzenleyerek üyelerimizin iş ortamından biraz da olsa uzaklaşıp morallerini yerine yetirmeye çalıştık. Çeşitli eğitimler düzenleyerek yemek ikramında bulunduk. Odamıza 35 yıldan fazla üyeliği olan meslek büyüğü amcalarımıza ve ağabeylerimize plaket takdim ederek kendilerini onore ettik. Yaklaşık 40 yıllık bir kullanımın ardından tadilata ihtiyacı olan odamızı kılı kırk yararak en ekonomik şekilde tadilatını yaparak, üyelerimizin temiz ve nezih bir ortamda hizmet almalarını ve personellerimizin daha sağlıklı bir ortamda çalışmalarına olanak sağladık” ifadelerini kullandı.

‘PANDEMİ DÖNEMİNDE ÜYELERİMİZİ BİR AN OLSUN YALNIZ BIRAKMADIK’

Pandemi döneminde de oda üyelerini bir an olsun yalnız bırakmadıklarını dikkat çeken Göner, “Dört yıllık görev süremizin iki yılı maalesef ki pandemi ile geçti, bu süreçte üyelerimizi bir an olsun bile yalnız bırakmadık. Bakanlık ve Valilik’ten aldığımız genelgeleri an be an açılış ve kapanış saatlerini üyelerimize bildirdik. Üyelerimizin herhangi bir cezai müeyyideye maruz kalmamaları için elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Esnaf kardeşlerimize gelen zamlara karşı anında bilgilendirerek, ellerinde olan malları ucuz satmalarının önüne geçtik. Özellikle sigaraya ve diğer ürünlere gelen zamları anında distribütörlerden önce üyelerimizle paylaştık” dedi. Yeni dönemde yapmayı planladıkları projeleri de paylaşan Göner, “Tedarik ve dağıtım kooperatifi çalışmaları bakanlıkla beraber yürütüyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda devletimizden de desteğini alacak şekilde bu sistemi geliştirip bakkallarımızı da bu proje içine almayı düşünüyoruz. Üyelerimiz için özel hastane ve sağlık kuruluşları ile odamız arasında bizzat anlaşmalara yaparak üyelerimizin sağlıkta indirimli hizmet almalarını sağlayacağız. Petrol istasyonlarıyla indirim anlaşması yaparak üyelerimizin akaryakıt giderlerini minimum seviyeye düşürmeyi hedefliyoruz. Kültür turları, geziler, umre gibi organizasyonlarla, üyelerimizin bu imkanlardan yararlanması için otellerle ve kaplıcalarla anlaşmalar sağlayarak üyelerimizin uygun fiyatlı tatil yapmalarına imkan sunacağız. Üyelerimizin işlerini teknolojik anlamda geliştirmek için program, barkod sistemi, terazi, yazarkasa gibi market otomasyonu satan firmalar ile fiyat teklifleri alacağız. Üyelerimizin menfaatine olacak şekilde o firmalara kanalize ederek kara düzenden teknolojiye geçişte üyelerimize destek olacağız. Yeni dönemde üyelerimizin işyerlerini yenilemek ve dönüştürmek için soğutucu, raf sistemleri gibi her türlü bakkal ve market için gerekli ekipmanları özel imkanlarla alması için gerekli girişimlerde bulunup, işyerlerini yenilemesine katkı sunacağız. Üyelerimizin önerilerini ve tavsiyelerini dinleyip ortak akılla bazı projeler geliştirerek üyelerimizin emrinde olmaya gayret edeceğiz” diye konuştu. Konya Bakkallar Bayiler ve Kuruyemişçiler Esnaf Odası Başkanı Başkan Adayı Berat Poçan da Bakkal esnafının çok sayıda sorunu olduğuna dikkat çekerek kendilerine destek verilmesi halinde oda üyelerinin sorunlarını gece gündüz çözmek için çalışacaklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.