Azerbaycan Barolar Birliği Türkiye'deki depremzedelere 1 milyon lira yardım ayırdı

Azerbaycan Barolar Birliği Türkiye'deki depremzedelere 1 milyon lira yardım ayırdı

Azerbaycan Cumhuriyeti Barolar Birliği Başkanlığı'nın olağanüstü çevrimiçi toplantısı dün gerçekleştirildi.

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Anar Bagirov Türkiye'de depremden etkilenenlere ve Türkiye Barolar Birliği üyelerine maddi yardımda bulunulması için teklif sundu.

ad052e0e-1767-47d6-a919-dd30dd17f4b7.jpg

Anar Bagirov felaketin ve çok sayıda insanın kaybının Azerbaycan halkını derinden sarstığını söyledi.

"Biz bir millet, iki devletiz. Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev'in talimatıyla, doğal afetin sonuçlarının ortadan kaldırılması amacıyla kardeş Türkiye'nin deprem bölgesine acil yardımlar gönderilmiştir ve bu yardımlar devam etmektedir. Aynı zamanda Haydar Aliyev Vakfı Başkanı Mehriban Aliyeva'nın talimatıyla depremzedelere destek amacıyla Vakıf kardeş ülkeye insani yardım gönderiyor. Vatandaşlarımız da yardım kampanyası başlattı. Azerbaycan Barolar Birliği olarak bizim de bu konuya kayıtsız kalmamamız, Türk kardeşlerimizin yanında olmamız ve onlara her türlü desteği vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu amaçla Türkiye'de depremden etkilenen insanlara ve bu ülkenin avukatlarına Azerbaycan Barolar Birliğinden maddi destek sağlanmasını öneriyorum. Çünkü bu tüm Azerbaycan avukatlarının isteğidir. Türk kardeşlerimize destek veren tüm avukatlara teşekkür ediyorum", - Anar Bagirov dedi.

Önerge Başkanlık Divanı üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Depremzedelere destek için 1 milyon lira tahsis edilmesine karar verildi. Bu miktarın 500 bin lirası Türkiye İçişleri Bakanlığı Doğal Afet ve Acil Durum Kurumu'na (AFAD), 500 bin lirası ise Türkiye Barolar Birliği hesabına aktarılacak.

Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.