Ali Yazar yeniden başkan

Ali Yazar yeniden başkan

Konya İnşaatçılar ve İnşaat Malzemeleri Satıcıları Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı seçilen Ali Yazar, odalarının hiçbir borcu olmadığını ifade ederek, “Asli görevimiz tüm üyelerimizin, resmi kurum ve kuruluşlar arasında köprü olmaktır” dedi.

Konya İnşaatçılar ve İnşaat Malzemeleri Satıcıları Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Konya Esnaf Sanatkârlar Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula katılım yoğun oldu. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Ali Yazar güven tazeleyerek, yeniden Konya İnşaatçılar ve İnşaat Malzemeleri Satıcıları Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı seçildi. Oy kullanma işlemi sabah 10:00’da başlarken, akşam saat 17:00’a kadar devam etti. Mevcut Başkan Ali Yazar, oyların tamamını aldı. Seçimde bugüne kadar yapılmış hizmetlerde divan başkanlığı tarafından üyelerin oylarına sunuldu. Güven tazeleyen Konya İnşaatçılar ve İnşaat Malzemeleri Satıcıları Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Yazar, oda olarak üyelerine en iyi şekilde hizmet etmek ettiklerini ifade etti. Üyelerin sorunlarını çözmekle mükellef olduklarını dile getiren Yazar, “Esnaf ve sanatkârlar odaları olarak birlikler ve federasyonlar arasında birliği temin etmekte mükellefiz. Gelişmeyi ilerlemeyi sağlamak, genel olarak esnaf ve sanatkârların çalışmalarını mesleki yönden kamu yararına uygun olacak şekilde düzenlemek temel amaçlarımızdan biridir. Bu hususta gerekli görülecek her türlü tedbiri almak ve teşebbüste bulunmak, meslekî eğitimlerini geliştirmek, esnaf ve sanatkârları yurt çapında uluslararası düzeyde temsil etmeye devam edeceğiz. Sorunlarının çözümü için ulusal ve uluslararası kurum, kuruluşlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz. Ulusal ekonomideki gelişmelere paralel olarak lüzumlu görülecek meslekî tedbirleri almak ve bakanlık tarafından esnaf ve sanatkârlarla ilgili verilecek görevleri yapmak üzere kurulan bir odayız” dedi.

‘ODAMIZIN HİÇBİR BORCU YOKTUR’

Odalarının hiçbir borcu derdi olmadığını dile getiren Yazar, sözlerini şöyle sürdürdü, “Odamızda çalışan bir sekreterimiz var. Odamızın hiçbir kurum, kuruluşa kimseye borcu yoktur. Her şey kayıt altındadır. Bugüne kadar tüm üyelerimize kendi çağımızda imkanlar dahilinde yardımcı olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Gece 12’den sonra bile çalıştığımız zamanlar oldu. Bu konuda sekterimize de teşekkür ediyorum. Hani derler ya 7/24 çalışıyoruz diye, işte buda tam olarak böyle. Gerektiği zaman mesai yapıyoruz. Odaların asli görevi üyelerin, resmi kurum ve kuruluşlar arasında köprü olmaktır. Eğer bir sorun olduğu zaman gerek resmi gerekse diğer kuruluşlarda hakkınızı en iyi şekilde savunmaya çalıştık. Yetkimiz olsa daha iyi şeylerde olabilirdi. Ben bugüne kadar bizlere destek veren üyelerimize, oda çalışanlarımıza sizin huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.