AGD Konya'dan İsrail protestosu

AGD Konya'dan İsrail protestosu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, İsrail’in Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog’un Türkiye programı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, İsrail’in Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog’un Türkiye programı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Şerafettin Camii önünde yapılan açıklamaya vatandaşlar da katıldı. İslam âlemi ve mazlum tüm coğrafyanın her geçen gün ağır bedeller ödemeye ve acılar çekmeye devam ettiğini ifade eden Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, Yönümüzü nereye dönsek bir yakarış, bir feryat yüreklerimizi sızlatıyor. Atılması gereken adımlar ne kadar gecikse vebali bir o kadar büyüyor. Haremimiz olan Mescidi Aksa her gün terörist İsrailliler tarafından basılıyor, Müslümanların izzetleri çiğnenmeye devam ediyor. Terörist İsrail’in işgalleri sebebiyle Müslüman yurdu her gün kan ağlıyor. Yıllardır süregelen zulümler devam ederken, Terörist İsrail’in başı Yitrak Herzog’un Türkiye’ye gelecek olması Türkiye Müslümanları için ancak bir utanç sebebidir. Müslüman milletimizin yüzyıllardır İslam âlemine öncülük ve önderlik yapmışken böyle bir utançla karşı karşıya kalması, şerefli tarihimize kara bir leke olarak sürülecektir” diye konuştu.

ZALİMLERİN KARŞISINDA DURUN!

Kılıç, sözlerini şöyle devam etti: “Siyonist lobilerin ve dünyadaki terörün ana merkezi olan ABD ile İslam coğrafyasında yaptıkları katliamlar, işgaller, tecavüzler, sömürü faaliyetleri ayan beyan ortadadır. Bugün Müslüman liderlerin teröristlere tepki vermesi gerektiği yerde iş birliği için yarıştığını üzülerek görmekteyiz. Bugün bize düşen ‘Allah’tan korkun, Allah’tan korkun, Allah’a güvenin, ahiretinizi düşünün’ ayetini esas alarak zalimlerin karşısında durmaktır. Aynı şekilde Müslüman halkların Filistin davasına gerekli önemi vermemesi ise ayrı bir vakadır. Filistin davası için gayret göstermek İmanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir”

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.