Erasmus+ Projelerinin açılış toplantısı yapıldı

Erasmus+ Projelerinin açılış toplantısı yapıldı

İngilizce kısaltması "4 R" olan "Tamir Et, Yeniden Kullan, Başka Bir Amaca Uygun Hale Getir ve Geri Dönüştür" ve " Ben Avrupalı mıyım?" isimli iki farklı Erasmus+ projesinin açılış ve bilgilendirme toplantısı, Dedeman Hotel'de gerçekleştirildi.

İngilizce kısaltması "4 R" olan "Tamir Et, Yeniden Kullan, Başka Bir Amaca Uygun Hale Getir ve Geri Dönüştür" ve " Ben Avrupalı mıyım?" isimli iki farklı Erasmus+ projesinin açılış ve bilgilendirme toplantısı, 07 Şubat 2022 tarihinde Dedeman Hotel'de gerçekleştirildi.

Ülkemizden proje ortağı olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Karatay Prof. Dr. Fuat Sezgin Ortaokulu, Selçuklu Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu, Karatay Akabe İmam Hatip Ortaokulu ve Meram Mehmet Hasan Sert İlkokulunun yer aldığı projelerde Galler, İspanya ve Romanya'dan da ortaklar görev aldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, tüm amaçlarının çocuklarımıza daha iyi bir eğitim ortamı sunmak olduğunu belirterek sözlerine başladı. Tamir Et, Yeniden Kullan, Başka Bir Amaca Uygun Hale Getir ve Geri Dönüştür" ve "Ben Avrupalı mıyım?" isimli iki farklı Erasmus+ projelerinin önemine vurgu yapan Müdürümüz, Konya olarak AB projelerine çok önem verdiklerini ifade etti. 07-11 Şubat 2022 tarihleri arasında ilimizde yapılacak eğitimlerin verimli geçmesini temenni ederek proje ortaklarına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün konuşmalarının ardından Galler, İspanya ve Romanya'dan proje ortağı kurumların temsilcileri de birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından basına açık yapılan toplantı sona erdi.

07121428-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.