30 yıldır Konya’ya enerji katıyor

30 yıldır Konya’ya enerji katıyor

Tatlıcı Servet 30 yıl önce çıktığı yolda ilk günkü aşkla devam ediyor. Konya’ya hizmet etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Şeref Erdem, tek amaçlarının Konya’ya güzellik katmak olduğunu söyledi.

30 yıl önce çıktığı yolda tatlı sektöründe hala ilk günkü aşkla yoluna devam eden Tatlıcı Servet, seyyar arabası tezgahı ile lezzetiyle hem Konya’dan hem de şehir dışından gelen vatandaşların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Tatlıcı Servet’i ve sektörü oğlu Şeref Erdem ile konuştuk.

BU MESLEĞE GİRİŞİNİZ NASIL OLDU?

Bu mesleğe girişimiz 1992 yılında babamın daha önceden de seyyar olarak çeşitli olarak sebze, meyve olsun odalarda faaliyet göstermesiyle daha sonradan tatlı işine atılmasıyla başladı. 1992 yılında tatlı işine başladı. 1993 yılında ise Konya’nın merkezi denilebilen Zafer Meydanı Camlı Köşk’ün orda yerimizi sabitleştirerek bugüne kadar geldik. O mücadeleyi hala ilk günkü aşkla devam ettirmeye çalışıyoruz.

TATLI ÜRETİMİNİN KENDİNİZ Mİ İMAL EDİYORSUNUZ?

Yaptığımız ürünler bizim imalatımız. İmalathanemizde, kullandığımız ürünlerin birinci sınıf olması, kalitesiyle bunun yanında ustalığımız da eklenerek işimizin iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.

KAÇ TATLI ÇEŞİTLERİ SATIYORSUNUZ?

3 çeşit yani tulumba, tulumbanın uzun hali bir de halka tatlısı meşhur adana sarı hurma tatlısı olarak geçiyor. Kurulduğu günden beri aynı şekilde izini bozmadan devam ediyor.

PANDEMİ DÖNEMİ SİZİ NASIL ETKİLEDİ?

Pandemi dönemi dünyayı etkiledi. İster istemez bizi de etkiledi. Yasakların gelmesi, meydanların boşalmasıyla etkilendik. Tezgâhlarımızı açamadık. Ama Allah a çok şükür şimdi mükâfatını alıyoruz. Açığımızı kapatıyoruz.

İNSANLARDAN NASIL DÖNÜŞ ALIYORSUNUZ?

Tatlı mutluluk dedikleri bu olsa gerek. Geri dönüşler gayet güzel. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım diyerekten onlar yedikleriyle mutlu oluyor. Geri dönüşlerini dile getirerek ya da gülümseyerek ifade ediyorlar. Bizde bundan mutlu oluyoruz.

KONYA İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

Biz bu şehri, Konya’mızı çok seviyoruz hani bunu kalben, en içten duygularla dile getirmek gerekirse bu şehre aşığız. Bu şehre hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. İnşallah bu hizmetimiz bu mutluluğumuz daim olur. Tek amacımız bu şehre güzellik katmak. Bunu da zaten şehir dışından gelenlere hissettiriyoruz gerçekten de. Yurtdışına da hala gönderdiğimiz kargolar falan var sosyal hesaplar aracılığıyla talep ediyorlar. Bu bize mutluluk veriyor ve bu şarkının da hiç bitmesini istemiyoruz. Tatlı yiyip her daim gülümseyelim.

mg-9942.jpg

mg-9943.jpg

mg-9948.jpg

mg-9952.jpg

mg-9954.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.