Orhan Erdem ve Seyit Ali Büyük Mesleki Eğitim Merkezine ziyaret

Orhan Erdem ve Seyit Ali Büyük Mesleki Eğitim Merkezine ziyaret

Konya Milletvekili Orhan Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve beraberindekiler, Selçuklu 100. Yıl Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret ederek çıraklık eğitimi ve okul bünyesinde yürütülen diğer çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Orhan Erdem, okulda bulunan öğrencilerle de sohbet ederek iş garantili bir şekilde eğitim aldıklarını belirtti.

2.jpg

Hükümetin mesleki eğitim merkezlerine çok önem verdiğini, Aralık ayında yapılan yasal düzenlemelerle bu merkezlere yeni katkılar sunulduğunu belirten Erdem, bu çatıların sanayi sektörüne yeni eleman yetiştirme adına çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini de ifade etti.

3.jpg

Mesleki eğitim merkezlerinde hem örgün eğitim hem iş eğitimi hem ücret hem de diploma alma imkânı oluştuğunu vurgulayarak 04 Şubat 2022 tarihine kadar bilhassa devamsızlıktan kalma riski taşıyan öğrencilerin buralara kayıt yaptırmalarının önemli olduğunu söyledi. Mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenciler 9-10 ve 11. sınıfta asgari ücretin yüzde 30’u; 12. sınıfta da asgari ücretin yüzde 50’si kadar ücret alacaklarını da sözlerine ekledi.

4.jpg

Öğrencilerin 9. sınıftan itibaren sigortalı olacaklarını da belirterek bu durumun büyük bir avantaj olduğunu belirten Erdem, bu konuda gerekli duyurunun yapılarak öğrencilerin bu haktan faydalanmaları gerektiğini de söyledi.

5.jpg

Konya’nın bu noktada ülkemizde çok önde bir şehir olduğunu da vurgulayarak İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e ve bu süreçte emeği olan herkese teşekkür etti.

6.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.