O bakanlıklarda yeni dönem başlıyor

O bakanlıklarda yeni dönem başlıyor

O bakanlıklarda yeni dönem başlıyor

Adalet, Enerji, Milli Savunma ve Tarım Bakanlıkları, kamu tasarrufunu desteklemek için güçlerini birleştiriyor. Adalet Bakanlığı, harcamalarda köklü değişikliklere gidiyor.

Adalet Bakanlığı, araç kullanımında radikal bir değişikliğe gidiyor. Eskimiş araçlar satılıyor, yeni araç alımları durduruluyor. Bakan Yılmaz Tunç'un 2012 model aracı, banka promosyonuyla değiştiriliyor. Kurumlar arası araç kullanımı da gözden geçiriliyor.

Personel ve Organizasyonlarda Yenilikler

Geçici görevlendirmeler sona eriyor, yurt dışı görevler kısıtlanıyor. Toplantılar ve eğitimler, bakanlık tesislerinde düzenleniyor. Otel harcamaları yerine misafirhaneler tercih ediliyor.

Dergi Basımından Servis Hizmetlerine: İptaller ve Değişiklikler

Dergi basımı tamamen iptal ediliyor, personel servisleri kaldırılıyor. Nöbetler için araç havuzu oluşturuluyor, restore işlemleri revize ediliyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Enerji Tasarrufu Hedefleri

Bakanlık, enerji verimliliğini artırmak için çalışmalar yürütüyor. Kamu binalarında yüzde 30 enerji tasarrufu hedefleniyor. Sokak aydınlatmalarının LED dönüşümü 2030'a kadar tamamlanacak.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Yaklaşımı

Milli Savunma Bakanlığı, tasarruf tedbirlerine öncelik veriyor. Savunma ve güvenlik alanları dışında tedbirler uygulanacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Genelgesi

Araç alımları kısıtlanıyor, eşantiyon ürünleri ve hediyelik eşyaların yapımı durduruluyor. Atık kağıtlar ayrı toplanarak değerlendirilecek, fotokopi makineleri özel maksatlı kullanılmayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.