Meram’da okullar yeni yarıyıl için hazırlanıyor

Meram’da okullar yeni yarıyıl için hazırlanıyor

Meram Belediyesi yeni yarıyıl öncesinde okulların temizliği ve eksiklerinin giderilmesi için başlattığı çalışmaları tamamladı.

Meram Belediyesi yeni yarıyıl öncesinde okulların temizliği ve eksiklerinin giderilmesi için başlattığı çalışmaları tamamladı. Çocukların ve gençlerin daha sağlıklı bir ortamda eğitim görebilmeleri adına her konuda hummalı bir çalışma sergilediklerini ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, eğitime başlayacak tüm öğrencilere ve eğitimcilere başarılar diledi.

1-28.jpg

Meram Belediyesi 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı için ilçe genelindeki okullarda başlattığı çalışmalarda sona geldi. Belediye, yağan kar nedeniyle okul bahçelerinde oluşan kar birikintilerinin temizliği başta olmak üzere diğer acil çözülmesi gereken eksikler için de seferber oldu. İlçe genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerin bahçelerini periyodik olarak temizleyen Meram Belediyesi’ne bağlı ekiplerin Pazartesi günü başlayacak ikinci yarıyıl öncesinde de herhangi bir kazaya mahal vermemek adına öncelikle karların temizliğine öncelik verdiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, aynı zamanda okulların acil çözüm bekleyen sorunlarını da çözmeye gayret gösterdiklerini ifade etti.

2-24.jpg

BAŞKAN KAVUŞ; “HERŞEY ÇOCUKLARIMIZ VE ONLARIN İYİ BİR EĞİTİM ALMALARI İÇİN”

Meram’da öğrencilerin eğitimlerine verdikleri desteklerin yanısıra daha sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri adına tüm yıl boyunca hummalı bir çalışma ortaya koyduklarını kaydeden Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çocuklarımızın hijyenik bir ortamda eğitim alabilmelerini fazlasıyla önemsiyoruz. Bu nedenle sağlıklı ve temiz okullar için yıl boyunca periyodik aralıklarla çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Özellikle sömest tatilinde yaşanan yoğun kar, okul bahçelerimizi doldurarak öğrencilerimiz için tehlike arz ediyordu. Öncelikle bunu temizleyerek çocuklarımızı bir kazadan beladan korumayı ve ailelerin akıllarının da çocuklarında kalmasını engellemek istedik. Bunun yanısıra okullarımızın bizim çözebileceğimiz ölçüde varsa acil çözüm bekleyen bir sorunu onlara müdahale etmeye çalıştık. Bu çalışmalar, son üç yılda ilçemiz için bir rutin ve bir gelenek haline geldi. Çocuklarımızın sağlığı, onların sağlıklı ve temiz bir ortamda iyi bir eğitim almaları bizim için çok önemli. Bunun için bugüne kadar pek çok destek verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.”

4-14.jpg

5-13.jpg

6-12.jpg

7-11.jpg

8-10.jpg

9-10.jpg

10-7.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.