Esnafın Prim Günü İstemi: 7 Bin 200'e Sabitlenmeli

Esnafın Prim Günü İstemi: 7 Bin 200'e Sabitlenmeli

Esnafın Prim Günü İstemi: 7 Bin 200'e Sabitlenmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken çok önemli açıklamalarda bulundu.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkar kesimi için prim gün sayısının 7 bin 200'e sabitlenmesi gerektiğini vurguluyor. Bu adımın, esnafın sosyal güvencesini güçlendireceğini ve mağduriyetleri önleyeceğini ifade ediyor.

Emeklilik Beklerken Sağlık Hizmetlerinden Kesintisiz Faydalanma Hakkı

Palandöken, prim gününü dolduran esnafın emeklilik yaşını beklerken sağlık hizmetlerinden kesintisiz faydalanabilmesi gerektiğini belirtiyor. Bu adımın, emeklilik sürecindeki esnafın sosyal haklarını koruyacağını ve yaşadığı zorlukları hafifleteceğini vurguluyor.

Esnaf ve Sanatkarların Sorunlarının Yeniden Gündeme Gelmesi

Ramazan Bayramı'nın ardından esnaf ve sanatkarların sorunlarının yeniden masaya yatırılmasını talep eden Palandöken, sektörün karşılaştığı zorlukların çözümü için adımların atılmasını istiyor.

Eşitsizlik Sorunu: Prim Gün Sayısındaki Farklılık

Esnafın karşılaştığı en önemli sorunlardan biri olan "prim gün sayısındaki eşitsizlik" üzerinde duran Palandöken, Bağ-Kur'lu esnaf ile SSK'lı çalışanlar arasındaki emeklilik sürelerindeki farka dikkat çekiyor. Bu durumun Anayasa'nın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu belirterek, sosyal güvenlikte norm birliği sağlanması gerektiğini vurguluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.