Böyle gitmez! Kiracılar 100.000 TL zarar ediyorlar!

Böyle gitmez! Kiracılar 100.000 TL zarar ediyorlar!

Ev sahipleri ile kiracılar arasında yeni bir tazminat oyunu daha yaşandığı ortaya çıktı. Ev sahipleri bu oyun ile kiracılarını evden çıkarırken kiracılar tek kuruş tazminat alamıyorlar.

Ev sahipleri ile kiracılar arasında son dönemlerde farklı bir gelişme daha yaşanmaya başlandı. Kiracılarını evden çıkarmak isteyen ev sahipleri oynadıkları oyun ile pes artık dedirtiyorlar. Daha yüksek bir kira fiyatı ile kiracılarını kandıran ev sahipleri onları evden çıkmaya ikna ediyorlar. Ancak ardından gelişen süreçte kiracılar ev sahibi tarafından aldatıldığını kötü bir şekilde öğreniyor.

KİRAYA VERİRSEM TAZMİNAT ÖDERİM!

Ev sahipleri kiracıların kapısını evin kendilerine ihtiyacı olduğu için çalmaya başladılar. Kiracıya güven vermek için de noter üzerinden bir bildirim gönderen ev sahibi evi başka bir amaçla kullanırsa kiracıya tazminat ödeyeceğini bu bildirimde ifade ediyor. Kiracı noter üzerinden gelen bu bildirime resmi bir belge olduğu için güveniyor ve evden çıkıyor. Ancak işte ev sahiplerinin oyunu bu noktada başlıyor.

Kiracı evden çıkınca hemen evi bir başkasına kiralayan ev sahibi yüksek gelir elde etmeye başlıyor. Eski kiracı ise bunu öğrendiğinde kandırıldığını söyleyerek soluğu mahkeme kapısında alıyor. Ancak mahkemede dava bile açsa kiracı tek kuruş tazminat alamıyor. Ev sahibi ise kiracısını kandırıp evden çıkarmış ve yüksek kira geliri elde etmiş oluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.